محل تبلیغات شما

شبهه:

من یه سوال دارم در مورد حضرت مهدی(عج) سنی ها مدارك زیادیدارن كه میگن امام حسن عسكری(ع) اصلا بچه دار نمیشده بعد ما این همه حدیث از صاحبزمان داریم .پس واقعا این احادیث از كی هستی؟ مگه میشه سنی ها یه ادمو انكارمیكنن؟ من موندم واقعا حرف كی راسته؟ میشه راهنماییم كنین اخه من تا قبل این كهاین حرف ها رو از سنی ها نشنیده بودم اعتقاد زیادی به صاحب زمان داشتم . الان حتیباور نمیكنم صاحب زمان وجود داشته باشه. لطفا راهنمایم؟

پاسخ:

پرسشگرمحترم، ولادت وجود نازنین امام عصر (علیه السلام) دلائل قطعی و مسلم تاریخی دارداگرچه دشمنان اسلام و اهل بیت مانند ابن تیمیه و احمد کاتب ها در طول تاریخ کوشیدهاند منکر آن بشوند و در این راستا از القاء هیچگونه شبهه و دروغ و افتراء دریغنورزیده اند، این گونه شبهات با وجود واهی بودن آن نیازی به پاسخ دادن ندارد، اماعلما و دانشمندان بزرگ شیعه و محققان اندیشمند ما با کرامت و بردباری در دفاع ازحریم مقدس امامت، و در راستای روشنگری اذهان عامه مسلمانان، به تفصیل پاسخ داده وکتاب های متعددی در این زمینه نگاشته اند.

از جملهکتاب: الامامة و المهدی فی تطوّر الفکر الی الشیعی من الشوری الی ولایةالفقیه» که به پاسخ و ردّ تفصیلی و کلمه به کلمه شبهات احمد کاتب، توسط محققارجمند آقای سید ثامر هاشم العمیدی نوشته شده است.

و نیز درکتاب در انتظار ققنوس» ترجمه فارسی، المهدی المنتظر فی الفکر الاسلامی» از همیننویسنده، و کتاب موعود ادیان، نوشته: حضرت آیت الله منتظری»، به طور مستدل و لواجمالی به این گونه شبهات پاسخ داده شده است که می توان برای رسیدن به پاسخ جامع وتفصیلی به کتاب های یاد شده مراجعه نمود.

140. شفای اهل بیت(علیهم السلام) و ویروس کرونا

140. ویروس کرونا و شفا و توسل به اهل بیت(علیهم السلام)

139. دین و راه‌حل مشکلات جهانی

ها ,کتاب ,وجود ,زمان ,سنی ,صاحب ,سنی ها ,صاحب زمان ,به پاسخ ,شده است ,در این

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

neytilermai Neil's info رُمــــان کَــــده senkowsribde رویه مارس۲ راەخوشبختی گروه تلگرام - لینک گروه تلگرام - گروه های تلگرام - لینکدونی تلگرام - کانال تلگرام geojackfoci recanethy Matthew's collection